Dodany: 2011-09-16 10:05:36
 

Jak przebiega nauka jazdyWiększość szkół nauki jazdy takich, jak nauka jazdy poznań, preferuje system nauki teorii w pierwszej fazie trwania kursu, dopiero później rozpoczynają się zajęcia praktyczne. Inne placówki tego typu organizują zajęcia praktyczne i teoretyczne jednocześnie.

 

Istnieje także pewna grupa, zazwyczaj mniejszych szkółek, która wyznaje zasadę, że lepiej jest poświęcić całą uwagę jeździe w ruchu drogowym, aniżeli siedzenia w sali wykładowej. W związku z tym kursanci otrzymują materiały do nauki w domu, a przyswojoną wiedzę sprawdzają, jeżdżąc po mieście.

 

De facto największa liczba szkół nauki jazdy na początku kursu przygotowuje kursantów pod względem teoretycznym, podobnie jak nauka jazdy poznań, albo przynajmniej częściowo realizuje program nauki znaków drogowych, zasad ruchu drogowego i sposobów udzielania pierwszej pomocy. Następnie przechodzimy do praktyki, czyli zapoznajemy się z podstawowymi elementami pojazdu mechanicznego, uczymy się zmiany biegów, włączania świateł, sprawdzania poziomu płynu do spryskiwaczy itp. Najważniejsza jest jazda samochodem lub innym pojazdem mechanicznym w zależności od kategorii, na jaką chcemy zdawać egzamin po mieście i na placu manewrowym. Instruktorzy w szkole, jaką jest nauka jazdy poznań, uczą przez około 30 godzin bezpiecznej jazdy, parkowania oraz wszystkich umiejętności potrzebnych przyszłemu kierowcy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak przebiega nauka jazdy
Nick: